Od 1. ledna startuje ve spolkové zemi Tyrolsko nová podpora fotovoltaiky. Doposud získávaly domácnosti z fotovoltaiky průměrně  30 procent energie, kterou domácnost spotřebovává.

Při zavedení inteligentního ukládání, může stupeň pokrytí domácnosti energií stoupnout až na 70%, při zachování stávajícího výkonu, instalovaného v solárních panelech. Tyto možnosti ukládání energie podporuje Tyrolsko už od roku 2016. Nyní startuje projekt, který umožňuje dosáhnout až 100% pokrytí vlastní spotřeby rodinného domu. Virtuální úložiště elektrické energie, nebo-li “Solar Cloud“.
Základní idea je jednoduchá. Úložiště produkované elektrické energie nebude v jednotlivých domech. Při nadprodukci energie přeteče elektřina do sítě a při opětné potřebě bude energie ze sítě opět “vyzvednuta” a využita v domě v poměru 1:1. Dřívější snahy o ukládání energie z fotovoltaických panelů do sítě byla vždy zastavena regulačním úřadem. Od nynějška bude budování fotovoltaických zařízení v Tyrosku o mnoho atraktivnější.
Tyrolská spolková země investuje do marketingu zavedení tohoto způsobu ukládání energie 600.000€. Nabídnout  své služby Solar Cloud má nyní možnost každý, z registrovaných producentů elektrické energie. Nejbližším cílem spolkové vlády je zečtyřnásobit instalovaný výkon domácích solárních elektráren, oproti stávajícímu stavu, který je považován za příliš malý. Do budoucna má být fotovoltaika stavebním kamenem pro získávání energie.
Základní motto z Tyroska zní: ” Tato cesta nakládání s energií je cestou budoucnosti. Slunce svítí grátis na každou Tyrolskou střechu. Kdo se rozhodne využívat tento druh energie, osvobodí sebe z trhu s elektřinou, uspoří peníze a významně přispěje k ochraně životního prostředí. Bez rizikových investic, velikých, drahých a dlouhotrvajících stavenišť, bez bezpečnostních rizik, jednoduše solární energie je energií budoucnosti.