+420 261 211 434, +420 602 110 232 solar@novotnyelektronik.cz

V případě koronové krize by mobilní dezinfekční kontejner sun2MobiDes, který je poháněn solární energií, mohl pomoci pro rychlou, flexibilní a energeticky soběstačnou dezinfekci.

Kontejner je společným vývojem společností Peter Kenkel GmbH a meeco AG. V koronové krizi mohou být sun2MobiDes rychle zřízeny před nemocnicemi, pečovatelskými domovy, dalšími sociálními zařízeními a společnostmi a autonomně fungovat díky fotovoltaice a skladování elektřiny.

Mobilní, velký kontejner, který se skládá ze dvou samostatných dezinfekčních prostor a hygienického zámku, je provozován pomocí solárních modulů, systému řízení energie sun2safe a integrovaného skladování energie pro nepřetržitý provoz. Díky fotovoltaice a energetickému managementu lze dezinfekční prostor provozovat samostatně a lze ji také použít v oblastech bez napájení nebo v případě úplného selhání infrastruktury.

Mobilní kontejner sun2MobiDes umožňuje osmi lidem dezinfikovat celé tělo současně. Prostorový systém se skládá ze dvou samostatných dezinfekčních prostor, každá pro čtyři osoby a hygienického zámku. sun2MobiDes je také variabilní. Pět různých variant kontejnerů umožňuje mimo jiné bezkontaktní vyšetření pomocí rukavicového systému pro odběr vzorků (např. Slin), průchozí roztok pro dezinfekci celého těla ve formě dezinfekčního zámku a dezinfekce zásilky nebo jiného zboží na dopravním pásu.

Po vstupu do kontejneru se uživatelé sun2MobiDes dostanou do hygienického zámku a odtud se mohou dostat do dezinfekční oblasti. Stisknutím tlačítka nebo automaticky se v této místnosti spustí dezinfekce postřikem a dezinfikuje uživatele  30 až 40 sekund. Tímto způsobem se zpracovává téměř každý dezinfekční prostředek na vodní bázi. V případě osobního kontaktu je nutné používat pouze schválené prostředky. Varianta pro bezkontaktní vyšetření používá pro odběr vzorků jednu ze dvou dezinfekčních oblastí. Pro bezkontaktní přenos se používá skleněná přepážka s integrovaným systémem rukavic a odpovídající zámek vzorku.

Další speciální varianta sun2MobiDes umožňuje dezinfekci obalů a předmětů. I zde je dezinfekční místnost nastavena jako zámek. Otočný dopravní pás přepravuje zásilky a předměty dezinfekčním zámkem a dezinfikuje je během 30 – 60 sekund.

Oblasti použití pro sun2MobiDes jsou rozmanité. Mobilní dezinfekční kontejner může dezinfikovat velké množství lidí externě v krátkém čase. Může to být požadováno na místech, kde se setkávají nemocní, imunokompromitovaní nebo jinak zranitelní lidé a existuje vysoké riziko infekce.

Solární energie je generována přímo na střeše sun2MobiDes a je k dispozici meeco Group prostřednictvím fotovoltaického řešení sun2safe.