+420 261 211 434, +420 602 110 232 solar@novotnyelektronik.cz

Dne 7. listopadu 2019 Sonnen pozval do berlínského E-Werk, vybranou skupinu partnerů a tisku, na představení nových produktů . Sonnen je dosud znám především jako poskytovatel inteligentních úložných systémů a inovativních řešení pro decentralizované zásobování energií.

Akce se zaměřila zejména na jednu věc: umožnit vnímání slunce jako čistou a dostupnou energii pro každého a posunout energetickou změnu kupředu.

Po přijetí hostů zahájila Sascha Koppe, ředitelka regionu DACH (Němnecko, Rakousko, Švýcarsko) zdůraznila potřebu změny v energii a dopravě. Povinnost má nejen politika, ale také společnosti podnikající ve fotovoltaice jako Sonnen. Jak můžete urychlit energetický přechod a přispět tak k ochraně klimatu? Christoph Ostermann, generální ředitel a zakladatel Sonnen, odpověděl a představil dva nové Sonnen produkty.

SonnenNow nabízí každému příležitost okamžitě se stát součástí energetického přechodu. Zákazník si od Sonnen pronajímá fotovoltaický systém a SonnenBatterie za měsíční částku, která je zhruba na stejné úrovni jako předchozí náklady na elektřinu. To znamená, že zákazník SonnenNow již nemá žádné investiční náklady. Se systémem  nejen dodává čistou elektřinu, ale přispívá také do virtuální elektrárny Sonnen, která dodává energii všem členům sonnenCommunity a odlehčuje elektrické sítě.

 
Sonnen nabízí také řešení pro změnu v dopravě: SonnenDrive. Pokud uvažujete o koupi elektrického auta, často si nejste jisti, zda je pro vás opravdu vhodné.  Dlouhé nájemní podmínky, vysoké investiční náklady a pochybnosti o vhodnosti pro každodenní použití jsou důvodem, proč mnoho lidí elektrické auto prozatím nekupuje. Sonnen chce svým zákazníkům usnadnit testování elektrického vozu a SonnenDrive nabízí nekomplikované předplatné s krátkými termíny. Tato nabídka bude k dispozici výhradně pro zákazníky Sonnen, kteří si mohou dobíjet elektromobil s paušálním odběrem čisté elektřiny od SonnenCommunity.